Vasaku jala suure varba trauma muruniidukiga 28 mail 2017 13.07.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Peale emo-s käimist tekkis infektsioon ja 03 06-13 06 2017a olin ravil Teie osakonnas. Raviarst oli Sandra Teppo. Tema arvas,et nädal peale haiglat on veel tutses Nüüd on kuu aega möödas aga natuke on ikka veel turset. Valu ei ole,vahest on (harva) on varba otsas nagu mingi kipitus. Haav on pealt kinni kasvanud,ainult väike täpp on veel kuhu side kinni jääb. Mulle teeb väga muret see,et kui püsti seisan,siis läheb jalalaba punaseks,kohati päris tugevalt ja ka rohkem tursesse.Tekib nagu väike surve.Võib-olla muretsen asjatult,et on midagi valesti või halvasti.Olen Teile ette tänulik kui sellel teemal selgust saan,et hingerahu tagasi saada.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Traumajärge paranemine eriti peale infektsiooni võtab alati rohkem aega, kui loodetakse. Mida noorem on inimene, seda lihtsamalt see läheb. Asja halvendavad kaasuvad haigused: suhkruhaigus, südame puudulikkus, veresoontehaigused ja kindlasti suitsetamine. Kui haav on paranenud ja valu ei ole, siis turse peaks pikapeale ise kaduma ja muretsemiseks põhjust ei näe. Soovtaksin kanda survepõlvikut .