Varbaküüs tuleb lahti 15.06.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Umbes 1 a tagasi tuli varbaküüs ära ja ei olnud traumat. Käisin perearsti juures ning küüneseent ei tuvastatud. Uus küüs kasvas ilusti peale ja nüüs avastasin et jälle hakkab ära tulema. Algselt tekib alla nn nagu auk ja siis vaekselt tühimik suureneb. Mis võiks olla põhjus? Traumat ei olnud ka see kord. Tänan

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui küünel mingit haigust ei avastatud, siis võib põhjuseks olla ka ebamugavate (kitsaste) jalatsitega pikaajaline käimine - s.o. krooniline trauma, mida inimene ei pruugi ise enda jaoks fikseeridagi. Muid põhjuseid mina ei tea.