Sapipõe ja kivide eemaldamine.ja alkohol 15.05.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere mul eemaldati 4 päeva tagasi sapipõis ja kivid.enesetunne on ok.esimesed kaks päeva oli raske voodisse saamisega ja pysti tõusmisega nyyd juba täitsa hea olla.sain isegi rattaga sõitta ja liigun normaal kiirusel.küsimus nyyd selline.kui kas viina joomisega või tekkida mingeid tüsistusi?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Üldiselt 1 kuu peale operatsiooni pole alkohol lubatud. Alkoholil on väga otsene seos kõhunäärme põletiku tekkega, samuti nagu sapikividelgi.