Valulikkus ja vähenenud liikumisvõime õlaliigeses. 26.04.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Õlaliiges (sportimise/kõndimise) ajal "liigutan kätt vale nurga all ning kiirelt" läheb krampi ning hakkab valutama. Sellega kaasneb liikumisvõime vähenemine. Olen pöördunud arsti juurde ja tehti MRT uuring kuid edasi vastati, et sellega ei tegele mitte keegi. Sooviks küsida, et kuhu pean pöörduma, mida tegema, millised valikud mul on kuna see valu muutub ebameeldivaks ja ei lase igapäevaste toimingutega tegeleda.
Kirjutan teile MRT vastuse:
*Rotaatormansett on intaktne, infraspinatuse kõõlguses on kerge tendinoos.
*Labrumis selget rebendit ei visualiseeru, posterosuperioorsel on ca 3mm tsüstike-viide võimalikule kroonilisele labrumivigastusele.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu ortopeedilise prpbleemiga, mina vaid üldkirurg.
Kui olete juba spetsialisti-ortopeedi juures käinud ja pole abi saanud soovitan kahte varianti. kas küsida teist arvamust teiselt ortopeedilt või minna kohe füsioterapeudi vastuvõtule.