Jämesool 20.03.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Iga kord soole tühjendamisel on veri ja lima junnide vahel ja peal. Lisaks pidev kõhuvalu vasakul pool, nüüd lisandunud ka seljavalu vasakul. Milles siis asi võib olla?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõhu ja seljavalu ei pruugi üldse ühest põhjusest olla. veri defekatsioonil viitab ikkagi mingile soolehaigusele - hemooroidid, divertiiklid, kasvaja? Ega väga palju täpsemalt saagi ilma uuringuteta vastata.