Konnasilm varba peal ja talla all, 09.03.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on probleem konnasilmadega,Üks konnasilm on täpselt teise varba peal,mis segab jalanõude kasutamist ja teeb hirmsat valu,teine on päka all,Olen kasutanud plaastrit,leotanud jalgu,pannud peale rootsi rohtu,ei midagi targemat,Kõige hullem ongi,et ei saa kanda jalanõusid,ainult pehmeid potaseid,Mida teha!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Konnasilma teke on seotud naha ülekoormusega piirkonnas, kus see ei ole loomulik. Esimene asi konnasilmast vabanemiseks peaks surve (hõõrumine, toetus) sellele piirkonnale ellimineerima ja ainult seejärel väga järjekindel keratolüütiliste/konnasilma vastaste vahendite kasutamine võib tuua edu. Soovitan pöörduda ortopeedi poole, kes saab Teile soovitada kas vajate korrigeerivat operatsiooni, ortopeedilist jalatsit või midagi muud. Konnasilma enda äralõikamine reeglina tulemust ei anna.