kõne peale mandlioperatsiooni 07.03.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on küsimus. Kui laps käis erakorralisel mandlioperatsioonil 1. märts(6 päeva tagasi). Lõigati, sest pidevalt olid abstsessid. Ka nüüd lõikuse ajal oli abstsess. Küsimus selline siis, et kas ei peaks olema lapsel kõne juba taastunud? Saan aru, et vahetult peale oppi on kõnega probleem, aga ikka veel. Laps ei ole hetkel päris tumm, aga muret teeb tema kõne. See on vaikne, segane, pudistav, paljud häälikud on muudu jne. Aru ei saa mida räägib. Nagu oleks kõnepuue tekkinud. Või nagu suu oleks toitu täis. Suu avamine ei ole ka 100% ok ikka. Tegu on 13 aastase lapsega kelle kõnel ei olnud enne mitte midagi viga. See ei saa olla ju sellest, et ta ei oska ilma mandliteta rääkida? Mis värk võib olla? Valusid ei ole ja enesetunne ok muidu. Katud peal. Neelata saab ja sööb ka puditoitu. Saab ka Zinnatit. Ma ei oska kellegilt sellise asja kohta küsida ka. Kellegil pole sellist jubedat kõnet olnud peale oppi. Ja jook tilgub ka ninast välja. Perearst ei osanud ka midagi tarka öelda.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pole selles küsimuses ekspert. Selle küsimusega peate pöörduma Teie last opereerinud kõrva-nina-kurguarsti poole.