Mandlioperatsiooni tüsistused 02.04.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Soovin teada, kas minu probleemi on võimalik kirurgiliselt lahendada. Teraapiline ravi kahjuks ei aidanud.

Nimelt pärast mandlioperatsiooni, mis toimus ca 5a tagasi, häirivad minu elukvaliteeti mitmed tüsistused. Januga juues tuleb pidevalt jook ninast välja, õhupalli ei saa puhuda, kuna nina ei pea õhku kinni, st õhk liigub palli asemel hoopis ninast välja ning rääkimisel teatud häälikute puhul liigub samuti õhk ninast välja kuigi ei peaks. Näiteks s häälikute puhul tunnen, kuidas ei saa häälikuid korralikult öelda, sest s häälikute hääldamise ajal väljub ninast õhku, mis häirib diktsiooni. Tajun, et kuskil on justkui klapp, mis peaks teatud tegevuste ajal sulguma, kuid see ei tee seda.

Kas seda probleemi on võimalik kuidagi kirurgiliselt lahendada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Olen üldkirurg ja sellises küsimuses ebakompetentne. Peaksite pöörduma kõrva-nina- kurguhaiguste (LOR) kirurgi poole.