Mõlema jala suure varba kondid suurenenud. 04.03.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul selline mure...mõlemil jalal on suure varba kondid suurenenud ...olen küll ise Soomes aga kas saaksin Eestis seda oppi teha ja kui pikad on järjekorrad?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist kaunis sagedase probleemiga, millega tegelevad ortopeedid. Operatsiooni järjekorrad on erinevates raviasutustes erinevad, erineda võivad need ka erinevatel arstidel. Kuna tegu ei ole mitte eluohtliku haigusega siis järjekorrad võivad olla kuni aasta pikkused. Täpselt ei oska öelda, kuna ise olen üldkirurg ja mitte ortopeed. Peaksite pöörduma ortopeedi vastuvõtule, kes siis oskab Teile öelda järjekorra pikkuse.