Vasakul rinnakorvi alt valuline 19.02.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
See lugu algas 2aastat tagasi.Kui tööjuures järsku hakkas vasak külg valutama.Alguses arvasin et olen lihtsalt üle töötanud(olen õmblusfirmas juurdelõikaja ja teinekord olen ka raskeid kangarulle sikutanud ja tõstnud).Oli väga närviline ja stressirohke aeg.Kannatasin mitu kuud enne kui pereaarsti juurde lõpuks läksin(sinna iga pisiasjapärast ju ei lähe).Ta lasi teha kõik võimalikud veraanalüüsid ,läbivalgustused,röntkeni pildid ja ei midagi kõik analüüsid korras.Aga minu vaevused ei kadunud kuskile aga nüüd üritasin tööd rahulikumalt võtta ja läkski natuke paremaks.Mõned kuud hiljem läksin perearsti jutule et kirjutaks mulle rahusteid.Ok tundus et ongi juba parem aga ei valu andis ikka tunda.Siis 2016a. kevadel tegime soolteuuringu.Jällegi kirurg pidi minu sisemist ilu kiitma.Aga uuringu käigus oli tunda seda valusat kohta kust sond läbi läks.Kuna soolestik oli korras kehitas arst õlgu .Täna ja praegu kodus puhates valu ei tee aga on midagi tuntavat.Esmaspäviti annab see koht jälle rohkem tunda.Kõrvetisi ei ole magu on ka täiesti korras aga mis on mis mulle vaeva teeb.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui uuringutega pole tuvastatud Teie valu põhjust, siis minul kirja teel on seda kindlasti võimatu teha. Inimesel esineb ka valusid, millele meditsiin (tänapäeval) ei oska alati seletust leida, nn kausalgilised valud. Uuringutest võiks Teile teha veel CT uuringu ja kui ka sealt valude põhju ei selgu tuleb lihtasalt ravida valu kui sellist ja harjuda sellega edasi elama.