Seljavalu peale trenni 02.04.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Tegin peale korvpallitreeningut põrandal istudes jalgadele venitusharjutusi ning jäin peale neid veel istuma, selg toetatud vastu seina. Justkui liigutamata käis järsku alaseljast (kusagil rinnakorvi alumise osa juurest) läbi terav valu.

Valu teravus küll taandus, kuid jäi sellegipoolest valutama ning eelkõige kangeks. 4 päevaga valu aeglaselt taandus, selja kangus veidi vähem. Tegin uuesti trenni ja peale lihaste jahtumist oli valu ning kangus tagasi. Proovisin õhtul Olfeni plaastrit, mis oma jahedusega veidi leevendust tõi, kuid hommikul tõustes oli selg uuesti kange ja valutas.

Valu ja kangus on peamiselt vasakul seljal lokaalne, mingi väga kerge surin läheb ka jalgapidi alla, kuid reaalset valuaistingut või kangust allpool ei ole. Treeningul mingit traumat ei täheldanud, samuti puudub seljavigastuste ajalugu.

Kas see on teema, millega oleks mõistlik mingit teraapiat planeerida või vaja seljale vaid puhkust anda? Tänud!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Puhkus on kindlasti esimene asi. Füsioteraapia kiirendaks paranemist ja võimalik et väldiks mingil määral situatsiooni kordumist nii et soovitan.