valu vasaku põlve siseküljel 17.01.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Vasaku põlve sisekülg on muuunud järjest valulikumaks. Probleem on vist alanud juba ammu. Varem oli aeg-ajalt nagu midagi kergelt tunda põlve juures. Siis sai määritud vahel liotoniga, vahel liigese-salvidega ja probleem kadus mingiks ajaks. Eelmisel kevadel äkki lõi põlve juurde tugev valu, mis takistas käimist. Kuna käin seljaprobleemide pärast regulaarselt füsioterapeudi juures, arvas tema, et ehk on tegu meniski probleemiga. Kasutasin kinesioteipi ja valu kadus mingi aja pärast. Nii olen seda ikka aeg-ajalt teibiga ravinud. Nüüd, mingi kaks nädalat tagasi, hakkas valu jälle ja seekord teip ei aita. Senine üks kindel valukoht on laienenud reie suunas. Tegelikult on nüüd kõige suurem valu öösel voodis, kui ei leia kuidagi jalale rahuldavat asendit. Tugev valu lööb kohe jalga, kui põlve küljele panen, s.t. keeran külili. Vahet ei ole, kummale küljele, peagi tekib selline põletav valu.
Millega võiks tegu olla ja mis valdkonna arstile peaks katsuma minna?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nagu Teile juba füsioterapeut ütles, võib tegu olla meniski probleemiga. Soovitan pöörduda ortopeedi vastuvõtule.