Valutav põlv 01.03.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Ma lõin kaks päeva tagasi põlve vastu laua nurka ära. Ma praegu lonkan vasaku jalaga, sest põlv on valus. Vahepeal kaob valu ära, kuid tuleb siis tagasi. Ma tahaksin teada saada, kas mu põlvel võib olla viga midagi tõsist ning kuidas põlve ravida.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Külma peaks trauma järgselt panema mitte üle 48 tunni. Edasi tuleks juba hakata soojendama - alkoholi kompress või kampriõli kompress. Kui vahepeal valu kaob, siis arvan, et midgi väga hullu olla ei saa. Vigastatud jalale tuleks anda ka rahu.