Alakõht valutab paremalt poolt 16.01.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Probleem järgmine, paremalt poolt alakõht valutab. Kõik hakkas pihta 3 päeva tagasi, valu on kummaline, ei valuta kogu aeg, vahel tuleb nagu pistaks korra ja siis kaob, valu tekib ükskõik millal tahab, ei ole nii, et liikumisel on valus. Ise seda välja ei nuputa, kas ma peaks pöörduma emosse või naistearsti vastuvõtule? Kui on äkki pimesoole põletik? Kuidas seda kontrollitakse, kas saaks ka seda ilma valuta läbi viia? Olen kuulnud, et surutakse alakõhtu ja pidi valu lööma kui ongi pimesool, kardan seda kõige rohkem ka selle pärast ka väldin arsti poole minekut.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tasub karta haigust, mittearsti. Nimet ei hakka Teid keegi piinama, mõned testid võivad küll vähe valusad olla, kuid see on kõik Teie huvides. Parempoolse alakõhu valu võib olla märk apenditsiidist - soovitan pöörduda EMO-sse.