Kõrvalestal punane valutav muna 29.12.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Selline mure, et kuskil pool aastat tagasi tekkis kõrvalestale, alumisele osale üks pisike nahaalune, aga valutav kõva punn. Mul on neid ka varem tekkinud, kuid on ise ära läinud. See viimane aga jäi, kuid aja möödudes enam valu ei teinud. Nüüd kuskil nädal aega tagasi hakkas ta uuesti valutama ning on kasvanud aina suuremaks, tänaseks on mul pool kõrvalesta valust tuikav, punane ja paistes. Olen kuulnud, et tegemist võib olla lihtsalt mõne ummistunud näärmega kõrvalestal ning et kirurg saab selle kergema vaevata eemaldada, kuid kelle poole peaks ma pöörduma, et protsessiga alustada, st kelle poole läbivaatusele minna, et vajadusel kirurgiliselt see eemaldada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nagu alati tuleks alustada perearstist, kes siis suunab õigesse kohta. Võib ka ise kirurgile pöörduda, kuid ilma perearsti saatekirjata tuleb Teil see siis ise kinni maksta.