kõhupeale tekib pingutades mügarik 16.03.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

kui kõhulihaseid pingutada .e (treenida) tekib kõhukeskele mügarik on see normaalne

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvan, et saan aru, millest räägite - üakõhus, naba ja rinnaku vahel pingutusel kõhu sirglihaste vahel paiknev "valgejoon" kummub välja. See on tingitud sellest, et sellel kohal kõhuseinas puudub lihas ja pingutamisel kõhu sirlihased liiguvad teineteisele lähemale. Mõned kirurgid peavad seda songaks, mina mitte. See on ainult iluviga, mingit ohtu see endast ei kujuta. Kas see on normaalne või mitte, on hinnangu küsimus.