Valu vasaku roide peal 11.02.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Juba aastaid olen tundnud kerget valu alumisel vasakul roidel.Valu tekib istuvas või kummargil olekus.Kuna viimasel ajal on valu läinud tugevamaks, käisin arstil ja on tehtud sisikonna ultraheli, röntgen ja vereproovid.Kõik näidud on tipp topp korras.Perearst enam aidata ei oska ja ütles et pean sellega elama.Ma ei taha temaga nõustuda, kuhu pean pöörduma et saaksin valule jälile sest see segab juba töö tegemist.

Aitäh.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui ultraheli ja tavaröntgen patoloogiat ei avasta, on võimalikud ka palju informatiivsemad uuringud - kompuuter, magnetuuring, jne. Siiski on olemas ka selliseid valusid, mille põhjust polegi võimalik nimetada. Sellisel juhul tulebki ravida valu ja õppida sellega võimalikult hästi elama.