Vedelik haavast 06.11.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist,
käisin 10 päeva tagasi pimesooleopil. Käisin täna niite välja võtmas ja kõik oli hetkeks OK, kuni haavast hakkas voolama orantsikat vedelikku. Kolmapäeval pean minema kirurgi vastuvõtule. Kuna arst ei rääkinud sõnagi eesti keelt, siis olen mures. Milles on asi?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

See on naha alla kogunenud koevedelik, meditsiinikeeles seroom. Ohtlik see ei ole, haavaplaastrit tuleb vajaduse järgi (kui märjaks läheb) vahetada ja haav puhas hoida.