Vedelik kaelas 06.04.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 17 aastane tütarlaps. Käisin kilpnääre arsti juures ja mul avastati kaelas vedelik. Kuna see kael mul valulik ja valutab ka. Arst ei osanud mulle mingit soovitusi selle kohalt anda. Tahaksin teada, kas seda võiksin kompressi või on keegi spetskirurg, kes võtaks selle vedeliku kaelast ära. Perearst arvas, et see on nagu kaasasündinud. Oskate mulle soovitada midagi.
Kaija.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vedelik kaelas on tõenäoliselt tsüst. See patoloogia kuulub näo ja lõualuukirurgi kompetentsi. Sellised spetsialistid on olemas Tallinnas Mustamäel ja Tartu Ülikooli Kliinikumis.