Anaalfissuur 14.10.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Vaevanud on mind juba 2 kuud selline mure, et väljaheide on verine. Paberil on mõnikord näha ka nagu tarretunud veriseid tükke. Pidevalt vahelduvad kõhukinnisus ja lahtisus. Ja ka gaase on viimasel ajal meeletult. Külastasin üldkirgurgi (2 nädalat tagasi) ja seal läbivaatluse teel öeldi, et on anaalfissuur - kirjutati ka teatud salv välja, mida siis tuleks kaks korda päevas kasutada. Rõhutati, et kõht peab olema pehme ja süüa kiudaineterohket toitu. Jälgin seda, kuid asi pole siiski üldse paremaks läinud. Peale selle on nüüd probleem see, et menstruatsioon on ka üle nädala hiljaks jäänud (muidu on alati olnud reeglipärane) ja sooviks teada, et kas see võib olla seotud selle fissuuriga?

Vastust ootama jäädes,
K.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Fissuur üldjuhul menstruatsioonikorratus põhjustada ei tohiks. Inimorganism on aga kaunis keeruline mehhanism, mistõttu päris eitada seost ka pole võimalik.