Küünealune kude/liha? 01.10.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist!
Umbes 1,5 nädalat tagasi jäi mul nimetisõrm õnnetult autoukse vahele. Pool küünest läks momentaalselt siniseks ja küüne alt pressis mõned mm välja heledat kude. Sõrm läks paiste ja tegi valu. Lõikasin küüne sealt kohast ära kus paistetus kõige tugevam. Peale seda valu taandus.
Nüüd aga paranemise osas ei tea, mis edasi saab. Nimelt on see küüne alt pressinud kude vms. jube hell. Puhastan iga päev haava, määrin haavasalvi ja panen uue plaastri. Arstile ei ole näidanud kuna arvasin, et tegu kergema traumaga.
Küsimus eelkõige selle küüne alt välja pressinud koe osas. Kas see on tavaline nähtus ja kas see paraneb iseenesest või peab tingimata arsti juurde pöörduma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ega sellisel juhul arstil palju teha pole. Kirjelduse järgi toimite õigesti - põhiline on infektsiooni vältimine. Muus osas paraneb ise. Mis võib juhtuda, on see, et küüs, mis tagasi kasvab, võib olla deformeeritud.