pimesool 24.09.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kas on võimalik eemaldada pimesool,kuigi analüüsid põletikku ei näita?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Seda on võimalik teha. Seda ka aeg ajalt tehakse, kui kahtlaste valude põhjust ei leita ja et välistada edaspidiseks apenditsiit kui üks sagedasemaid põhjuseid. Umbes pooled sellised haiged saavad sellest operatsioonist abi - valud kaovad.