Varba mure 16.07.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on nüüd mure väga suur ja läheb igapäevaga hullemaks. Nimelt hakkas mul parema jala pealt vasakult teine varvas valutama äkitselt. Päevad hiljem tekkis sinna tugev suurem mügarik (kühm), läks punaseks. Pöördusin siis perearsti poole, ta isegi ei raatsinud vaadata seda ja ütles, et see on soolatüügas. Ostsin siis apteegist külmutamisravimi (pidi olema kõige tõhusam) ja hakkasin ravima. Nädal ja 5 päeva möödas ja asi läks veel rohkem hoopis hullemaks, siis hakkasin juba kahtlustama, et KAS perearst oli IKKA 100% kindel, et see oli siiski soolatüügas. Nimelt mu seesamune varvas läks PAISTE ja VALULIKUKS, et käia enam ei suuda. See pilt, mille ma lisasin on tehtud siis paar päeva tagasi sellest kohast, kus pidi olema nn. soolatüügas. Kuigi praegu on varvas väga paistes!!! Mida ma peaksin tegema? Mis see võib tegelikult olla? Kas peaksin pöörduma traumapunkti?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Praegu on tegu infektsiooniga. Soovitaksin teha jalavanne kaliumpermanganaadi nõrga lahuga ja pärast siduda Braunovidoniga.