Kasutult seisev jämesool hakkas tööle 01.07.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Miks mu jämesoole viimane jupp, mis on ülalt kinni õmmeldud (mul on kolostoom), hakkas "tööle"? Iga mõne aja tagant tuleb tugev pakitsuse tunne, nagu oleks kõht lahti. See tuune sunnib mind WC-s punnitama, kuni sealt tuleb ca teelusikatäis helepruuni ollust. Märtsis oli mul operatsioon, kus eemaldati käärsoolest kasvaja. Tekitati kolostoom. Nüüd saan keemiaravi (tilgutiga ja Xeloda tablette) Just lõppes 4. tsükkel.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui pärasoole könt on inimesel alles, siis defekatsiooni pakitsus on paratamatu. Kui see väga häirib, siis on võimalik ka selle köndi eemaldamine.