Mandel või kasvaja? 03.12.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist. Kas mandlite paistesolekut tunneb ka väljapoolt? Hetkel mul kühm kõrisõlmest ülevalpool. Ei valuta ega midagi. Lihtsalt katsudes on tunda. Või võib see hoopis kasvaja olla?
Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mandel on suur lümfisõlm. Kui mingil põhjusel suurenevad mandlid, võivad seda teha ka teised lümfisõlmed. Kas tegu on lümfisõlme või millegi muuga ei oska ma ilma Teid läbivaatamata kindlasti öelda. Soovitan pöörduda perearsti poole.