Roiete vahel valu 28.11.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu elukaaslasel mehel, kes on 24aastane on juba mitu aastat olnud roiete piirkonnas valud. Kuid nüüd pool aasta juba peaagu igapäev. Ta küll ei kurda, kuid seda on näha, kui inimene kannatab valu käes. Ja kui ta tugevalt sisse hingab, siis on vahel tunda ka valu.
Ning perearst ei oska väga midagi nõu anda. Kuid vereanalüüs näitab väikest põletikku veres.
Käis ka spordiarsti juures, kuna hüppeliigesed valutavad peale jooksmas käimist ja sai rohud nimega Recoxa 15 mg. Nüüd ta neid tarvitanud juba kolm kuud, kuid hüppeliigesed pole endiselt paranenud.
Ning nüüd mees kurdab, kuidas ta iga asja peale higistama hakkab et lausa tilgub higist mis on just nüüd viimase poole aastaga järjest hullemaks läinud.

Kas oskaksite öelda millise arsti juurde pöörduda, et vähemalt rindkere valud ära kaoksid?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Alustama peaks perearstist - tema peaks ikkagi tegema uuringud ja kui ise jagu ei saa, suunama kellegi erialaarsti vastuvõtule. Mina teise inimese tervisekirjelduse järgi ei oska küll kuidagi soovitada, millise arsti juurde oleks parem pöörduda.