Rasedal naisel on suur valu roiete all (trauma tagajärjel) 24.12.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.Rase noor naine sai suve lõpus surfates trauma. Viis kuud on juba rasedust ja roiete all läheb valu järjest tugevamaks.Ei ole veel abi saanud, mida peaks tegema. Murelik raseda ema.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Valu vigastatud roiete piirkonnas võib olla tingitud suurenevast survest sellele piirkonnale seoses loote kasvamisega. Raseduse ajal on uurimise ja ravi võimalused üsna piiratud. Soovitaksin nõu pidada günekoloogiga, milliste valuvaigistite kasutamine on raseduse ajal võimalik. Ohtu ma lootele sellest valust ei näe, küll aga kannatusi emale.