Verevalum suure varba küüne all 15.11.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minul on küsimus seoses verevalumiga küüne all. Umbes kuu aega tagasi kukkus mulle õliradiaator suure varba peale. Küüne alune läks siniseks ja küüs kerkis ülespoole. Käisin esmaabis, kus tehti varbast pilt ja selgus, et luu katki ei ole. Soovitati hoida jääd peal ja jalga üleval. Nädalavahetuse möödudes võtsin ühendust perearstiga, kes ütles, et tegelikult tulnuks EMOs mul veri küüne alt välja lasta, aga kuna seda ei tehtud, siis tuleb rahulikult oodata, kuni uus küüs tuleb ja käia seni mugavate jalanõudega. Olen siiani vastavalt käitunud ja lisaks lasknud jalale igaks juhuks antiseptilist lahust. Verevalum on muutunud tumepunaseks kihiks küüne ja naha vahel. Vana küüs hakkab nüüd lõpuks õige veidi tagant lahti tulema. Varvas ei tee valu. Minu küsimus on aga selline, et kas vana küüs tuleks siiski lasta eemaldada, et kuivanud veri sealt alt välja saada? Või lükkab uus küüs kuivanud vere koos vana küünega maha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie poolt pakutud mõlemad variandid on võimalikud. Mingil momendil võib vana küün hakata segama ja ette jääme ja siis on ta parem eemaldada. Otsest vajadust selleks aga ei ole.