Tükk kolmnurgas. 27.10.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Paar päeva tagasi pikali olles avastasin kolmnurgas, maost mõned cm ülevalpool sellise kõva muhu, mis on katsudes valus. Muidu haiget ei tee, aga katsudes annab tunda ja on kõva. Tundub olevat paari cm läbimõõduga. Katsusin ka elukaaslasel sealt kohast, aga temal täiesti pehme. Mis see olla võib? Tean, et peaksin arsti poole pöörduma, aga hirm on suur.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma katsumata on raske midagi kindlat väita, kuid tõenäoliselt on tegu mõõkjätkega, mis on rinnaku alumiseks otsaks. Inimesed erinevad üksteisest anatoomiliselt küllalt palju ja see ei pruugi olla veel midagi halba. Kindluse mõttes võiksite seda siiski näidata oma perearstile.