Tükk kintsus 25.11.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Hiljuti vasemasse kintsu tekkinud (tükk?), pehme. Jalg on paistes ja katsudes kuum, veidi sinakas. Vigastusi pole olnud. Aasta alguses olin mitmeid kuid haiglaravil peale avariid ja tarvitan siiani opioidanalgeetikume. Kuna mul on alati olnud halb vereringe, hirmutas kirurgiaosakonna õde mind trombiohuga. Kas peaksin muretsema?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tükk kintsus tromboosile iseloomulik ei ole, külla aga kogu jala turse. Tromboosi kinnitamiseks/ välistamiseks on võimalik teha UH dopleruuring. Rääkige oma kahtlusest perearstiga.