Soolelaiend 29.09.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Olin 4aastasena kopsupõletikuga haiglas ning selle haiguse ajal tekkis kõhukinnisus ja aasta pärast uuesti haiglas olles pandi diagnoosiks soolelaiend. See probleem on mind vaevanud nii palju aastaid, kõht on kinni, pidevalt määrib, sest hädal käin ülipika aja tagant, vahel on korralik WC-s käimine kuu aja tagant. Olen viibinud päris tihti haiglas, kus on alati tehtud uuringuid ja tühjendatud sool. Olen tarvitanud pidevalt erinevaid lahtisteid, hetkel peale järjekordset haiglaskäiku soovitati võtta vaseliinõli, mida tarbin nüüd kaks korda päevas 20ml korraga. Siiani ollakse arvamusel, et operatsiooni ei ole veel mõtet teha ja kuna soolelaiend ei ole kaasasündinud, vaid on elu jooksul tekkinud, siis võiks sool ise tööle hakata.

Minu kannatus hakkab lihtsalt katkema, sest siiani on muutunud väga vähe, peale selle olen pidevalt kohutavalt väsinud. Kas on mingi võimalus, et ma oma vaevast pääsen ilma operatsioonita või on see jama ja ma peaks pöörduma teise arsti poole ja minema operatsioonile.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Teid on uuritud haiglas ja väidetud üht, siis mina ainult Teie kirjelduse järgi ei saa kuidagi mingit muud järeldust teha. Kindlasti on operatsioon üks võimalus, aga kui operatsioon on tehtud ,siis tagasi seda situatsiooni enam muuta ei saa. Ilmselt sellepärast operatsiooniga ka venitatakse. Igal juhul on võimalus minna teise arsti vastuvõtule ja küsida teist arvamust.