Sisemised hemorroidid. 30.08.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kaks pool aastat on mind piinanud päraku vaevused. Kirurgi diagnoos on - sisemised hemorroidid. Soovitav operatiivne ravi.
Küsimused. Millisel juhul tuleks kindlasti operatsioonile minna? Missugused on operatsioonist tulenevad riskid?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Operatsioonile tuleb minna siis, kui konservatiivse raviga pole soovitud tulemust saavutatud ja selliselt edasi elada ei saa/ei taha - pidevad valud peale tualetis käimist, sagedased veritsused jne. Riskid on nagu iga operatsiooni puhul - narkoosi riskid ja operatsiiooni riskid. Operatsiooni riskid on verejooks, peale operatsiooni sfinkteri funktsiooni häired ja ongi peaaegu kõik - esin evad suhteliselt harva.