Kas see võib olla põrn? 31.05.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, ma ei tea kelle juurde pöörduda, see hakkas pihta umbes 3 aastat tagasi vasakul poolel.
Ribide all on pidevalt häiriv suruv tunne, käisin gastroenteroloogi juures, ta tegi analüüsid ja analüüs näitas hoopis, et mul on probleeme kilpnärmega, teised näitajad olid korras, ma ei tea, kas mulle tehti üldse uuringuid, mis on seotud põrnaga, sest ma ise ei osanud küsida ja asi on halvemaks läinud, nüüd ma ei saa üldse magada ega seljal ega küljel, sest pistab kogu aeg. Aidake palun, ma ei tea, mis arsti juurde minna, kui ma saan numbri teie juurde, siis võib olla saab aru mis see on? Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Põrn inimnesele valu tavaliselt ei tee. Päris välistada seda siiski ei saa. Põrn paikneb inimesel vasaku roidekaare taga difragma all. UH uuringuga saaks põrna haiguse välistada.