Kaenla all paiknev muna 31.05.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Umbes 6 kuud tagasi tekkis vasaku kaenla alla munakujuline moodustis. See pole valus ega ei sega mind otseselt. Sellegipoolest käisin aasta alguses perearsti juures. Ta arvas, et kuna ma olin olnud tõbine, on tegemist külmetamisest tingitud lümfisõlmega. Vereproov olevat olnud korras. Kuid nüüd, pea pool aastat hiljem, on see endiselt sarnasel kujul alles. Käisin siis uuesti perearstile näitamas ning seekord oli ta arvamusel, et lümfisõlme probleemiga tegemist ei ole, kuid ta ei andnud mingisugust vastust, et mis asi see siis ikkagi on. Ütles ainult, et ma ei peaks muretsema. Igatahes tahaksin ma teada, et millega on tegemist ja seetõttu sooviksin teada, kuhu edasi pöörduda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Väga võimalik, et tegu on lümfisõlmega, aga ilma nägemata/katsumata ei saa välistada ka rasvkasvajat. Soovitan näidata kirurgile.