Valu "kannikas" - rebestatud side? 23.04.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

U kuu tagasi jõusaalis ei teinud piisavalt head soojendust ja jalalihaseid tehes tegin seljale liiga. u nädala tegi selg kergelt valu, kuid läks üle.
Samas liikus valu allapoole, nüüd on olnud valu vasaku "kannika" keskosast ülespoole tagumiku-selja piirini. Väliselt midagi näha ei ole.
Terav valu lööb välja istuliasendist selilisasendisse laskudes ja istuli tõustes ning pikaliasendis külge keerates. Tunne, nagu miski side oleks rebestatud.
Muude liigutuste puhul reeglina tunda ei anna.
Olen trenni 3-4 päevaseid vaheisid jätnud, olen vältinud selja ja jalalihaste trenni, kuid sellest pole abi olnud.
Kas peaks tegema pikema vahe või tuleks arstile minna?
Kui peaks trenni vahe tegema, mida võiks teha? - Ujumist, ratast, jooksmist, jõusaalis ülakeha? Kui pika vahega peaks arvestama?
Kas võib olla et tegu on põletikuga ehk kas õlle joomine võib mõjutada paranemist?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nii kirja teel ma kindlasti ei suuda öelda, millega tegu. see võib olla nii rebend (lihas, mingi side) aga ka tõeline radikuliit e. lülikõhre song. Soovitaksin näidata end ka närviarstile. Kindlasti on lubatud sellisel juhul ujumine. Õlle joomine mõistliku tarbimise korral ei tohiks midagi mõjuda.