Jalad 01.03.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 21aastane noor neiu, kellel on juba mõnd aega olnud vasaku jala selline nö järgi vedamise tunne, samas nagu lonkaks. Kui küsin teistelt, et kas käin normaalselt, siis noogutavad, aga ise saan aru, et midagi on valesti. Ei julge ka jooksmas enam käia. Varvastesse mõlema jala omadesse lööb tihti selline tugev valu ja vahel muutuvad jalad tuimaks täiesti või surisevad. Just teeb muret see vasaku jala nö järgi vedamise tunne. Millest see tingitud võiks olla? Magneesiumi puududest vist mitte. Kunagi kannatasin ületreeningu all aastaid tagasi ja selle sama jalaga käisin ka füsioteraapias, aga siis polnud olukord üldse selline nagu praegust on. Jalg valutab ka ja väga häiriv on väljas jalutamas/kõndimas käia. Perearsti juurde ei saa ka veel nii pea. Oskate ehk öelda, milles probleem võiks olla?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlast ei oska ma sellise kirjelduse järgi öelda, mis tõbi (kui üldse) Teid vaevab. Tegu võiks olla kas ortopeedilise või neuroloogilise probleemiga, veresoonte probleemi arvestades Teie vanust ei usu. Kui vaevused ei möödu, peaksite sellest rääkima alguses perearstile. Eks tema siis otsustab, kas vajate uuringuid ja mõne eelnimetatud eriala spetsialisti konsultatsiooni.