Kõverad jalad 18.02.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mu emal olid kõverad jalad ja nüüd pensionieas olid tal põlveliigesed nii kulunud, et talle tehti operatsioon ja sai põlveliigeste proteesid. Ka minul on kõverad jalad. Kas tehakse ka ennetuseks operatsioon ( jalad sirgeks), et põlved ei kuluks.
Tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Põlved kuluvad ka sirgete jalgadega - kellel rohkem, kellel vähem. Väga suurte deformatsioonide korral tehakse ka korrigeerivaid operatsioone profülaktiliselt, kuid seda saab otsustada vaid individuaalselt. Iga operatsioon on risk ja operatsioonil on alati ka negatiivsed tagajärjed. Tuleb kaaluda võimaliku kahju ja saadava kasu vahekorda ja selle alusel otsustada. Selleks peaksite pöörduma ortopeedi poole.