Haav 20.12.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Minul selline mure: 2 päeva tagasi kukkus klaasikild jalalaba selja osa peale ning tekkis haav, mitte sügav ja väike. Nüüd on niiviisi, et haav hakkab vaikselt kinni kasvama, kuid see koht on katsudes endiselt valulik (selline torkav ja terav valu) ning punetav. Kas on võimalik, et mul on selles haavas klaasikild sees ja kuhu ma pöörduma peaksin?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Klaasikillu võimaliku haavas oleku kohta ei oska mina küll midagi öelda - Teie peaksiteise rohkem teadma, kui võimalik on killu murdumine haava arvestades trauma mehhanismi. Klaas on selline võõrkeha, mis haavas olles ei pruugi segada ka haava sulgumist. Kui Teil kahtlus jääb, peaksite pöörduma traumapunkti - osad klaasid on röntgenkontrastsed, neid saab avastada röntgeniga. Kindlasti saab klaasikildu avastada aga ultraheliga uurides.