Tükk pärasooles 10.12.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Avastasin pärasoolest väikese valge tüki. Tükk on suhteliselt päraku alguses. See tükk mind otseselt ei sega, kuid murelikuks teeb küll. Mõnel korral olen täheldanud ka veritsust.
Tüki avastasin mõnda aega tagasi.
Kas see võib olla midagi tõsist? Ja mis täpsemalt?
Kas peaksin pöörduma arsti juurde ja millise?

Tänud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma nägemata/katsumata on raske öelda, mis see olla võiks. Kõige tõenäosem on polüüp, polüüp aga valget värvi ei peaks olema. Alustama peaksite perearstist.