Mao vähendamise lõikus 24.03.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mul on mure oma ülekaaluga.Olen 29aastane 177 pikk ja kaalun 110kg. Olen käinud erinevates trennides, lisaks teen igapäevaselt füüsilist tööd. Olen proovinud ka erinevaid kaalualandamise kapsleid ja proovinud dieete, selle 10 aasta jooksul pole aga miski veel aidanud.
On tekkinud ka erinevad tervise probleemid, on olnud kõrge kolesterool, kõrge vererõhk, mis esineb aeg-ajalt, ülemine on olnud 163, nii mõnelgi korral on käinud kiirabi, kuna tekivad ka tugevad peavalud. Seljavalud- selgroo kõverdumine. Jalad on paksult veenilaiendeid täis :(
Kunagi käisin Ida-Tallinna Keskhaiglas kirurgi vastuvõtul, kust saadeti mind minema pisarad silmis. Kuna olen noor ja peaksin ise oma ülekaaluga võitlema. Ma tean, et ma ei tule sellega toime, muidu ma ei oleks selline juba 10-12 aastat. Sooviks nüüd nõu, kas ma võiksin veel uuesti proovida minna kirurgi vastuvõtule? Kas minule oleks võimalik teha mao vähendamise operatsioon? Et saaks oma ülejäänud elu täiel rinnal nautida.
Ette tänades!!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tõesti, kui muud metodid ei aita, tasub mõelda kirurgilise sekkumise võimalusele. Selliseid operatsioone tehakse nii Ida Tallinna keskhaiglas, kui ka Regionaalhaiglas Mustamäel. Meie haiglas kirurgile regisréerimine telefonil 6171135 (rääkige milles Teie probleem, siis satute õige arsti juurde, kes sellega tegeleb). Vajalik perearsti saatekiri.