Suure varba tipp tuim 23.02.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Kolm päeva tagasi käisin tööl ( tööl pidin terve tööpäev jalgadel olema ja liikuma ), 2 päeva tagasi hommikul ärkasin üles ja avastasin, et minu suure varba tipp on tuim, masseerisin korralikult ja mõtlesin, et läheb üle. Praeguseks on seis ikka sama, suure varba ots tuim. Varba ja küüne värv on normis. Gripi tõttu olen peale 3 päeva tagasi olnud tööpäeva kodus ravil olnud ja jalg saanud puhata. Äkki oskate anda mingit ülevaadet, milles võib asi olla ja mida saaks ette võtta. Ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvan, et ette võtta ei ole esialgu midagi vaja. sellised paresteesiad reeglina lähevad ise üle. Põhjuseks võivad olla näiteks ebamugavad kõrgekontsalised kingad. Teie vanust arvestades mingit väga rasket närvihaigust ei usu.
Kui nädalaga midagi ei muutu, soovitan pöörduda neuroloogi poole