Põlv teeb väga haiget ja ragiseb. 03.02.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mul selline probleem, et põlv lihtsalt valutab. Üpris pikka aega, aga vahepeal on selline seisund, kus ei tunne, et valu teeks, ja üleeile hakkas jälle pihta valu, liikuda on väga valulik, isegi pikali olles.
Ja põlved ragisevad ka imelikult, aga valutab vaid vasak pool.
Äkki oskate öelda, mida peaks tegema?
Reaalselt arsti juurde mul pole aega lihtsalt minna.
Aitäh!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõige lihtsam on põlvele rahu anda ja loota et läheb ise mööda. kasvueas võib liigesevalusid esineda. Kui sellest ei aita, siis peate ikkagi aja leidma ja perearsti pöörduma. Tema saab siis otsustada, kas vajate ortopeedi või hoopis reumatoloogi abi. Kahjuks ainult kirjelduse järgi ei ole võimalik diagnoosida, hoopiski mitte ravida.