hüppeliigeste valutamine 13.12.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere pöördun teie poole ühe murega.Olen 14 aastane poiss kes tegeleb suurel koormusel korvpalliga.Mul on olnud palju traumasid hüppeliigestega ja nüüd vasak poolne ragiseb kui seda üles ja alla liigutada see väga segab aga ma ei mäletaks et selle hüppeliigesega oleks mingi trauma olnud.Trenni ajal hakkab valutama parema jala hüppeliiges see on paistes ka.Sellel hüppeliigesel on olnud palju väljaravimata vigastusi et äkki oskaksite aidata kuidagi.Ja üks mure on veel, et vasaku jala põlv ei kannata koormust väga et kui korvpallis hüpata on vaja siis on väga valus.Ma kasvasin kiiresti pikaks ja sellel ajal oli koormus väga suur peal käisin kahes trennis korraga et peale ühte trenni läksin teise kohe edasi.See suvi tegin pausi et ravida neid jalgu paremaks läks, mudiu valutasid mõlema jala põlved nüüd ainult vasaku jala oma.Ma oleksin väga tänulik kui oskaksite aidata mind sest mus suur soov oleks tipptasemel korvpalli mängida aga kahjuks valude tõttu ma ei tea kas see on võimalik.Ette tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mina olen üldkirurg ja Teie probleem ortopeediline, seega Teie küsimuses mittekompetentne. Soovitaksin pöörduda ortopeedi, veel parem lasteortopeedi poole. Tegemist võib olla liigsest koormusest kasvamise ajal põhjustatud probleemiga.