Nabasong, kas opereerida või mitte? 22.12.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul oli kaks rasedust, mille pärast tekkis nabasong, naba nagu "trääsa näitab", mis ei ole ilus,ja kui kõhu peale natuke suruda, siis tekib ebameeldiv valu, mida enne rasedust ei olnud. Käisin perearsti juures ja tema ütles, et see ongi nabasong, kuid keegi ei hakka sellga tegeleda.Vaatamata sellele, mina tahaksin sellest vabaneda. Öelge palun, kas Tallinnas tehakse selliseid operatsioone ja palju need maksavad?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvan, et Teie perearst on eksiteel. Nabasongaga tegelevad Tallinnas paljud kirurgid ja kui Teil on haigekassa kindlustus, siis tehakse see ka Teie jaoks tasuta. Kui peale iluvea põhjustab see Teile ka vaevusi, siis on igal juhul põhjust operatsiooniks.