Maovalud üle kuu aja 08.10.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, küsimus selline, nimelt mul on olnud maovalud juba üle kuu aja. Võetud on kõik vere, pissi- ja kakaproovid + ultraheli kõhust, kõik on korras. Olen ise juba nii murest murtud ja tahaksin teada, kui mul oleks näiteks kasvaja, kas siis peaks olema mingid sümptomid, millest seda aru saada? Nimelt mul on kõhuvalu siis ülekõhus ribide vahel, õhtuti pearinglus ja väsimus. Füüsilist midagi tehes läheb kõhuvalu veel hullemaks. Nimelt elan Soomes ja kuna siin see arstide tegevus liigub väga aeglaselt, siis kas mul oleks võimalik tulla ka ennast Tallinnasse kontrollima ehk siis gastrokoopiat tegema? Ja kui on, siis kuhu, sellega olen arvestanud et uuringud pean ise maksma. ja mida ma saaksin teha et seda valu natukenegi leevendada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Gastroskoopia tegemine sellisel juhul oleks esmane, mida soovitada. Usun, et igasTallinna haiglas oleks gastroenteroloogi külastus ja gastroskoopia tegemine võimalik ka ilma haigekassa kindlustust omamata s.o. ise makstes. Vähemalt Põhja Eesti Regionaalhaiglas Mustamäel on see kindlasti võimalik. Peaksite helistama registratuuri ja omale vastuvõtu aja kokku leppima.