Jalg külm ja valutab 31.08.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Kaks nädalat tagasi läks mul nõel jalga, tõmbasin välja ja antiseptikut peale. Paar päeva lonkasin ja valu kadus. Aga sellest saati jalg külmem, vahepeal valutab ka. Käisin probleemiga EMO-s, seal arst vaatas ja ütles et midagi hullu pole. Käskis viinaga määrida(vesi ja viin pooleks).
Mulle tundub vahepeal, et läheb selline valu ka mujale kehasse, ntx kätes olnud ja teises jalas. Vahepeal on valu selline, nagu oleks kange ja krampis, teinekord jälle torgib ühest kohast ja torke ajal lööb korra külmavärina ka sisse kehasse. Ma olen päris mures. Jalg ei ole punane, ega paistes, midagi näha ka pealt pole, et oleks jalal miskit viga. Kas nõel tegi nüüd veresoontele midagi või vigastas hoopis mingit närvi? Ja mida asjaga ette võtta? Ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainuke asi, mis sellisel puhul veel tehakse ja mille tegemist Te ei maininud, on vaktsineerimine teetanuse vastu. Võimalik Teie vanust arvestades, et Teil viimane teetanuse vaktsineerimine on tehtud keskkooli lõpus ja seega polekski seda vaja olnud. Nõelaga midagi eluliselt tähtsat organit (veresoont või närvi) selliselt pole võimalik vigastada. Ainuke asi, mida kartma peab on, infektsioon. Nüüd poolteist nädalat hiljem, on ka selle teke juba väga vähe tõenäoline.