Kruvide ja plaatite eemaldamine. 27.02.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Aasta tagasi kukkus ema( 52a) jala katki hüppeliigese juurest. Opereeriti. Paigaldati kaks plaadikest ja kruvid. Nüüd aasta hiljem valutab jalg.
Perearst soovitas lasta välja võtta võõrkehad.
Nüüd seisab ema valiku ees , kas on sellest kasu .
Kas siis valutab jalg vähem kui välja kruvid?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui jalg implantaatide kohal valutab, siis nende eemaldamine võib anda positiivse efekti. Midagi muud olulist teha ei olegi. Kõiki traumaga seotud vaevusi polegi alati võimalik välja ravida, nendega tuleb lihtsalt õppida elama.