Pärasoole operatsiooni järgne sügelus 22.08.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Pea 3 kuud tagasi tehti mulle pärasoole operatsioon, mille käigus eemaldati suur hüpertrofeerunud anaalpapill. Põhjuseks oli, et see oli pidevalt põletikus. Mure see, et see koht, kus see papill oli, sügeleb endiselt, vahel vähem, vahel hullemini. Kas see on normaalne, et endiselt ja siiamaani see koht sügeleb? Kas sellisena toimub haava paranemine või on selle koha peale miskit uut tekkinud? Kas on mingeid tõhusaid ravimeid, mis aitaks sügeluse vastu?

Tänud vastamast.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Anaalpiirkonna sügelus on tuntud ka eraldi haigusena, kuigi tavaliselt on see aga mingi põletiku tagajärg. Kui hügieeniprobleemid välistada, võib põhjuseks olla ka liigne seebiga pesemine. Soovitan Teil pöörduda kirurgi poole kes Teid opereeris - kirja teel ravimine ei ole siiski korrektne.