Kas peale hemorroidi operatsiooni võiks kasutada Mikrolax-i? 14.05.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Hemorroidi eemaldamine tehti küll alles eile aga natuke muretsen, et kuna mul täna pole roojamisvajadust (olen vähe ka söönud), siis kas, juhul kui nt homme kipub kõht mitte nii pehme olema, tohib tarvitada punnitamise vältimiseks Mikrolax-i?
Tänan vastamast.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Lihtsam oleks kasutada mõnda suu kaudset lahtistit. Rektaalne (pärasoole kaudu) manustamine on peale operatsiooni tüsilik.