Söömine pärast mandlilõikust 20.04.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus tegelikult väga lihtne ja loogiline: millal võib hakata pärast mandlilõikust sööma nö päris toitu? St sooja toitu (kartul, liha, pelmeenid jne.) Minul on lõikusest möödas täpselt nädal ning paranemine on olnud vähemalt minu arvates edukas. Neelamisel/haigutades on kurk veel valulik siiski. Aga juba samal päeval peale op-i suutsin normaalselt rääkida nt.

Tänud!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimus pole küll päris minu eriala. Olen üldkirurg, mandlilõikused on kõrva-nina-kurguhaiguste arstide pärusmaa. Arvan, et 1 nädal operatsioonist on juba küllaldane aeg, et enamvähem kõiki toite võiks süüa.